top of page

Weggeefkast Flieruilensteeg Utrecht

buurtproject
 

De oude weggeefkast

Tijdens corona hingen buurtbewoners spontaan een oude kast op aan een muurtje in de Flieruilensteeg. Op deze manier konden de bewoners spullen en materialen met elkaar delen en was er op afstand toch een beetje buurtgevoel. Het kastje was een enorm succes en werd intensief gebruikt door mensen in de buurt en ook van verder weg.

 

De nieuwe weggeefkast

Na een paar jaar vele spullen dragen werd de kast moe en was er een frisse kast nodig. De bewoners besloten er een buurtproject van te maken en de taken werden verdeeld; handtekeningen verzamelen, Initiatievenfonds aanschrijven, bijdrage uit de buurt collecteren, een nieuwe kast timmeren, die in de verf zetten, een passend kunstwerk erop maken en de oude kast verwijderen. Vele handen maken licht werk.

 

De nieuwe kast hangt er nu prachtig bij in de Flieruilensteeg. Een buurtproject waar de bewoners de komende jaren weer volop van kunnen genieten!

Met dank aan: de buurtbewoners en het Initiatievenfonds

ESKEEP

Kunstprojecten

bottom of page